Rekord Świata Klaudii na HMP w Toruniu Drukuj
21.02.2017 r.

Rekord Świata w kategorii U20 Klaudii Siciarz (trenerka Ewa Ślusarczyk) był jedną z największych niespodzianek podczas pierwszego dnia Halowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Klaudia w finale biegu na 60m przez płotki zdobyła złoty medal wygrywając z dotychczas faworyzowaną płotkarką Karoliną Kołeczek. Pierwszy dzień Mistrzostw okazał się jeszcze szczęśliwy dla dwóch zawodniczek KS AZS AWF Kraków.

Katarzyna Broniatowska (trener Zbigniew Król) zdobyła złoty medal w biegu na dystansie 1500 m, natomiast srebrny medal zdobyła w trójskoku Justyna Ostrowska (trener Stanisław Zapart).

W drugim dniu Mistrzostw zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobyli cztery medale. Michał Haratyk (trener Piotr Galon) był drugi w konkursie pchnięcia kulą, zwyciężył Konrad Bukowiecki. Katarzyna Broniatowska (trener Zbigniew Król) była trzecia w biegu na 3000m. Wygrała Sofia Ennaoui, druga była Renata Pliś.

Niezwykłych emocji dostarczyła ostatnia konkurencja, czyli biegi sztafetowe 4 x 200m kobiet i mężczyzn. Sztafeta dziewczyn w składzie Joanna Banch, Klaudia Żurek, Mariola Karaś, Aleksandra Gaworska (trener Andrzej Giza) zajęła drugie miejsce, natomiast sztafeta mężczyzn w składzie Piotr Mitka (trener Lech Salamonowicz), Arnold Zdebiak, Artur Wasilewski, Mateusz Jędrusik (trener Marcin Nowak) pomimo wywrotki zwyciężyła wyprzedzając na ostatnich metrach sztafetę AZS AWF Warszawa.

Podsumowując dwa dni zmagań zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobył 7 medali - trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy co ostatecznie w klasyfikacji medalowej uplasowało zespół na drugim miejscu.

Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych

Klub Sportowy AZS AWF Kraków zaprasza osoby niepełnosprawne na zajęcia sportowe w sekcjach: Lekkoatletycznej i Wioślarskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. [więcej]

Klub realizuje zadania z zakresu: "Szkolenie i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego”, "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych" współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uwaga

W piątki kierownik biura Pani Anastazja Gawron nie będzie dostępna dla trenerów i zawodników.