27. MP Weteranów, 6. MP Lekarzy w LA Drukuj
25.06.2017 r.

Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki, KS AZS AWF Kraków i Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie zapraszają na XXVII Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, VI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce.

Mistrzostwa Polski Weteranów organizowane są po raz pierwszy w ponad 25 letniej historii PZWLA w południowo - wschodniej części Polski co daje szansę na podniesienie aktywności sportowej w kolejnym dużym regionie Polski.

Mistrzostwa są wpisane w Jubileusz 90-lecia AWF Kraków i odbędą się w dniach 1-2 lipca 2017 na stadionie AWF Kraków. Do zawodów zostało zgłoszonych 435 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a także kilkunastu Polaków na stałe mieszkających poza jego granicami - liczba ta przekłada się na 1046 osobostartów. Walka o medale odbywać się będzie w 24 konkurencjach - w każdej z nich może być nawet 10 kategorii wiekowych.

W Mistrzostwach weźmie udział wiele byłych gwiazd lekkoatletycznych oraz jeszcze uprawiających sport wyczynowo w wieku 35 lat i więcej. Na krakowskim stadionie zaprezentują się m. in. srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z roku 1980 Urszula Kielan oraz olimpijki - Ludwika Chewińska, która posiada najstarszy rekord Polski w pchnięciu kulą oraz Genowefa Patla - rekordzistka Polski w rzucie oszczepem starego typu.

Zawody te to ostatni sprawdzian przed 20. Mistrzostwami Europy Weteranów (Dania) oraz kolejny etap budowania silnej liczebnie i sportowo reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata - Toruń 2019’.

Plakat

 

Przekaż 1% podatku dla AZS AWF Kraków

Zapraszamy do wsparcia Klubu Sportowego AZS AWF Kraków. Przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Studenckiej "Młodzi Młodym" wspierasz AZS AWF Kraków.
Przekaż 1% podatku. KRS 0000270261.
Fundacja Studencka "Młodzi Młodym"
w cel 1% wpisz: KS AZS-AWF Kraków 895.
Program do rozliczenia PIT dostępny na stronie fundacji.

Klub realizuje zadania z zakresu: "Szkolenie i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego”, "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych" współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uwaga

W piątki kierownik biura Pani Anastazja Gawron nie będzie dostępna dla trenerów i zawodników.

Partnerzy


© 2008-18 Klub Sportowy AZS AWF Kraków - wszelkie prawa zastrzeżone