34. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U23 Drukuj
03.07.2017 r.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski U23 zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobyli 7 medali. Worek z medalami otworzyły podopieczne trenera Stanisława Zaparta w skoku wzwyż Justyna Konior złoto z wynikiem 173 cm oraz Zofia Dłutek srebro z nowym rekordem życiowym 170 cm, nastepnie brązowy medal zdobył Marcin Mencfel podopieczny Andrzeja Gizy z nowym rekordem życiowym w biegu na 110 przez płotki - 14,43 sek.

Kolejne dwa medale zdobyły rówież zawodniczki trenera Gizy w biegu na 400 m, Aleksandra Gaworska złoto z wynikiem 52,54 sek. oraz srebro Mariola Karaś z nowym rekordem życiowym 52,95 sek. W biegu na 1500 m mężczyzn Grzegorz Kunc podopieczny trenera Wacława Mirka zdobył srebrny medal z wynikiem 3:49,09 sek, a w pchnieciu kulą kobiet równiez srebrny medal zdobyła Monika Nowak podopieczna Dominiki Tomczak/Renaty Nierody z nowym rekordem życiowym 14,36 cm.

Pozostali zawodnicy równiez osiagnęli bardzo dobre rezultaty, rekord życiowy poprawiła Katarzyna Chryczyk - 4:34,50 sek. piąta w biegu na 1500 m, Patryk Marmon zajął czwarte miejsce również w biegu na 1500 m z wynikiem 3:52,21 sek. W finale biegu na 100 m szóste miejsce zajął Wasilewski Artur 10,78 sek. siódmy był Żak Łukasz z nowym rekordem życiowym 10,98 sek. Szóste miejsce zajał także Mordyl Jakub w finale biegu na 110 m przez płotki. Rekord życiowy poprawił jeszcze Sebastaian Szkoła który z wynikiem 49,34 sek zajął dziesiąte miejsce w biegu na 400m.

Drugi dzień Mistrzostw Polski U23 i kolejne 5 medali zawodników KS AZS AWF Kraków. W biegu na 400 m przez płotki złoto wywalczył Szymon Zięba z nowym rekordem życiowym 52,96 sek. Srebrny medal w tej samej konkurencji wywalczył Maciej Goss z wynikiem 53,38 sek. W biegu na 200m brąz wywalczyła Mariola Karaś z wynikiem 24,80 (wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy są podopiecznymi trenera Andrzeja Gizy). W konkursie rzutu dyskiem Monika Nowak wywalczyła srebro z wynikiem 52,16 m (trenerka Dominika Tomczak/Renata Nieroda). Piąty medal w drugim dniu mistrzostw wywalczyły dziewczyny w sztafecie 4x400 m, które zdobyły srebrny medal z wynikiem 3:45,44. Drużyna dziewczyn biegła w składzie Magdalena Suder, Mariola Karaś, Katarzyna Chryczyk, Aleksandra Gaworska, która pobiegła mocno poobijana po nieszczęśliwym upadku w biegu na 400 m przez płotki.

Podsumowując zawodnicy KS AZS AWF Kraków wywalczyli 12 medali - 3 złote, 7 srebrnych i dwa brązowe wygrywając klasyfikację medalową, zdobyli także 426 punktów wygrywając również klasyfikację punktową z przewagą 86 punktów nad drugim klubem AZS AWF Warszawa 340 punktów, trzecim klubem był CWZS Zawisza Bydgoszcz 303 punkty.

Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników, medalistów i trenerów.

Pełne wyniki.

Zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych

Klub Sportowy AZS AWF Kraków zaprasza osoby niepełnosprawne na zajęcia sportowe w sekcjach: Lekkoatletycznej i Wioślarskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. [więcej]

Klub realizuje zadania z zakresu: "Szkolenie i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego”, "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych" współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uwaga

W piątki kierownik biura Pani Anastazja Gawron nie będzie dostępna dla trenerów i zawodników.