Aleksandra Gaworska i Mariola Karaś Młodzieżowymi Mistrzyniami Europy Drukuj
17.07.2017 r.

W dniach 13-16 lipca w Bydgoszczy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W reprezentacji Polski na Mistrzostwa znalazło sie czterech zawodników KS AZS AWF Kraków.

W pierwszym dniu Monika Nowak w eliminacjach rzutu dyskiem z nowym rekordem życiowym awansowała do finału W drugim dniu Monika Nowak (trenerka Tomczak Dominika / Nieroda Renata) zajęła 6. miejsce w finale, do półfinału biegu na 400 m przez płotki awansowała Aleksandra Gaworska.

W trzecim dniu Aleksandra Gaworska (trener Andrzej Giza) awansowała do finału biegu 400 m przez płotki, a Mariola Karaś (trener Andrzej Giza) zajęła 15. miejsce w eliminacjach biegu na 400 m.

W ostatnim dniu mistrzostw dużo pracy miała Aleksandra Gaworska, która wystartowała w finale biegu 400 m przez płotki zajmując wysokie 4. miejsce, następnie trzy godziny póżniej wspólnie z Mariolą Karaś i koleżankami z reprezentacji sprawiły nam wiele radości zdobywając tytuł Mistrzyń Europy w sztafecie 4 x 400m.

W eliminacjach biegu na 4 x 100 m mężczyzn na pierwszej zmianie wystartował Artur Wasilewski (trener Grzegorz Zajączkowski), sztafeta z 7. czasem eliminacji awansowała do finału zajmując w nim 6. miejsce.

Gratulacje zawodników i trenerów.

zdjęcia: Tomasz Kasjaniuk - PZLA

 

Przekaż 1% podatku dla AZS AWF Kraków

Zapraszamy do wsparcia Klubu Sportowego AZS AWF Kraków. Przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Studenckiej "Młodzi Młodym" wspierasz AZS AWF Kraków.
Przekaż 1% podatku. KRS 0000270261.
Fundacja Studencka "Młodzi Młodym"
w cel 1% wpisz: KS AZS-AWF Kraków 895.
Program do rozliczenia PIT dostępny na stronie fundacji.

Klub realizuje zadania z zakresu: "Szkolenie i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego”, "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych" współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uwaga

W piątki kierownik biura Pani Anastazja Gawron nie będzie dostępna dla trenerów i zawodników.

Partnerzy


© 2008-18 Klub Sportowy AZS AWF Kraków - wszelkie prawa zastrzeżone