93. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów Drukuj
24.07.2017 r.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobyli 7 medali.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył w rewelacyjnym stylu Michał Haratyk (trener Piotr Galon), który w swojej najlepszej próbie uzyskał fenomenalny wynik 21,53 m, pokonując świeżo upieczonego Młodzieżowego Mistrza Europy Konrada Bukowieckiego.

Srebrny medal wywalczyły zawodniczki w sztafecie 4 x 400 m w składzie Mariola Karaś, Klaudia Żurek, Joanna Banach, Aleksandra Gaworska (trener Andrzej Giza).

Indywidualnie srebro wywalczył także Jakub Jelonek (trener Grzegorz Sudoł) w chodzie na dystansie 10 km. Brązowe medale zdobyli: Klaudia Żurek 400 m pł, Justyna Ostrowska trójskok (trener Stanisław Zapart), Aldona Żebrowska pchnięcie kulą (trener Nieroda Renata/ Tomczak Dominika) oraz Grzegorz Kunc (trener Wacław Mirek).

W klasyfikacji punktowej KS AZS AWF Kraków zajął drugie miejsce, wygrał zespół KS AZS AWF Wrocław, trzecie miejsce zajęli gospodarze czyli KS Podlasie Białystok.

Gratulacje dla medalistów oraz wszystkich satrtujących zawodników i trenerów.

Wyniki

Zajęcia sportowe dla osób niepełnosprawnych

Klub Sportowy AZS AWF Kraków zaprasza osoby niepełnosprawne na zajęcia sportowe w sekcjach: Lekkoatletycznej i Wioślarskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. [więcej]

Klub realizuje zadania z zakresu: "Szkolenie i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego”, "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych" współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uwaga

W piątki kierownik biura Pani Anastazja Gawron nie będzie dostępna dla trenerów i zawodników.