Legitymacje AZS 2023/24 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2023/2024

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

 

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego", "III Runda Paralekkoaltetycznego Grand Prix Polski. III Ogólnopolski Mityng Integracyjny" oraz "Małopolski Klub" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadania Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em" oraz "Aktywizacja ruchowa bez granic" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” oraz "Organizacja imprez sportowych" finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  na podstawie umowy nr 2023/0123/0076/Sub.C/DS-SN/1/MR z dnia 19.06.2023 oraz umowy nr 2023/0085/0076/Sub.C/DS-SN/2/MR z dnia 2.05.2023.

 

2 miejsce szpadzistek KS AZS AWF Kraków na arenie europejskiej

Klubowy Puchar Europy, który odbył się 8-9.10.2022 we włoskim Caligari jest prestiżową imprezą z ogromną tradycją. Do udziału w nim zapraszani są drużynowi Mistrzowie Kraju, którzy zajmują wysokie miejsca w światowym rankingi FIE. W tym roku zaproszono do udziału w turnieju 15 zespołów.

Drużyna KS AZS AWF Kraków w składzie: Renata Knapik-Miazga, Barbara Brych, Gloria Klughardt oraz Anna Polis w morderczych zawodach (trwały 12 godzin, trzeba było stoczyć aż siedem walk drużynowych) zajęła 2 miejsce przegrywając starcie finałowe 29:33 z włoskim zespołem Fiamme Oro.

To największy sukces w historii klubowej polskiej szpady, biorąc pod uwagę, że krakowskie akademiczki trafiły do „grupy śmierci” (trzy zespoły z niej zajęły trzy pierwsze miejsca na podium) i pokonały w drodze do finału obrońcę mistrzowskiego tytułu – Beauvais Aca.