Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 17-19.05.2019 w Tarnowie odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się członkowie Naszej sekcji osób niepełnosprawnych.

Michał Morawski skompletował 3 medale. Wygrał skok w dal z wynikiem 3,61 (rekord życiowy) oraz pchnięcie kulą z rezultatem 7,46 (rekord życiowy). Po srebrny medal Michał sięgnął w rzucie dyskiem z wynikiem 23,34. Ewa Obłąk zdobyła 2 medale. Wygrała bieg na 800 m z wynikiem 3:08,47 a na dystansie 400m zajęła drugie miejsce z czasem 1:15,22.

Brawa dla Ewy szczególne bo przygodę z lekkoatletyką zaczęła dopiero w tym roku. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Michałowi Muniakowi.

Wielkie podziękowania dla Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych START Tarnów za organizację zawodów na najwyższym poziomie. Dziękujemy również Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych START, Gminie Miejskiej Kraków dzięki którym możemy przygotowywać się do zawodów.