48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski

Zapraszamy na 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, które rozpoczną się 20 sierpnia.

Na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego będzie rywalizowało ok. 250 lekkoatletów z 30 klubów.W zawodach wystartują również zawodnicy zagraniczni z ekip : Czech, Portugalii, Malty, Grecji, Chorwacji i Danii.

W tym roku jest to dopiero druga okazja do rywalizacji sportowej osób z niepełnosprawnościami w lekkiej atletyce. Po I rundzie Paralekkoatletycznego Grand Prix w Sieradzu czas na Mistrzostwa Polski. Nie zabraknie oczywiście w tej rywalizacji zawodników kadry Polski. Mamy nadzieję, że również w Krakowie zawodnicy uzyskają rekordowe wyniki. Zapraszamy również do śledzenia internetowej relacji z komentarzem, którą zapewni firma Sportizo. Zapowiedź zawodów pod adresem:

youtube.com/watch?v=H2sD7vNDISU

Organizatorem zawodów są Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Klub Sportowy AZS-AWF Kraków i Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Instytucjami współfinansującymi Mistrzostwa Polski są: Ministerstwo Sportu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Województwo Małopolskie.

Polski Komitet Paraolimpijski objął wydarzenie Patronatem Honorowym.