Mistrzostwa Polski Seniorów w Chotomowie

Nasz klub szpadowy podbił własne rekordy, stając się najlepszym klubem szermierczym szpadowym w Polsce. Na zakończonych Mistrzostwach Polski Seniorów w Chotomowie nasi zawodnicy zdobyli aż pięć medali - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. To niewątpliwie największy sukces w historii naszej sekcji szermierczej.
W konkurencji szpady męskiej wyróżnił się Radosław Zawrotniak, który już po raz trzeci w swojej karierze zdobył indywidualne złoto. Tego samego dnia świetnie zaprezentowali się również nasi pozostali szermierze: Mikołaj Radosz zajął 7. miejsce, Hubert Klughardt 10. miejsce, a Piotr Urban 14. miejsce.
Następnego dnia nasza drużyna szpadowa w składzie Hubert Klughardt, Mikołaj Radosz, Piotr Urban oraz Radosław Zawrotniak zdobyła srebrny medal. To kolejne wspaniałe osiągnięcie, które świadczy o zgranym zespole i determinacji naszych zawodników. Druga drużyna w składzie Michał Brodowicz, Khadzhynov Kostyantyn, Tarachanowicz Szymon i Urban Paweł zajęła 11. miejsce.
W rywalizacji kobiecej szpady niezwykłą formę prezentowała Renata Knapik-Miazga, która po raz piąty w swojej karierze zdobyła indywidualne złoto. To ogromne osiągnięcie dla naszej doświadczonej zawodniczki. Srebrny medal przypadł Barbarze Brych, która przegrała jedynie w finale z koleżanką z klubu. Należy również zwrócić uwagę na dobre miejsca Glorii Klughardt (14) i Anny Polis (15), które świadczą o ich talentach i determinacji.
W turnieju drużynowym Krakowianki w składzie Barbara Brych, Renata Knapik-Miazga, Gloria Klughardt i Anna Polis stanęły na najniższym stopniu podium, co jest fantastycznym wynikiem.
Jesteśmy dumni z naszych szpadzistów i szpadzistek, którzy nie tylko zdobywają medale, ale również reprezentują nasz klub z wyróżniającą się postawą sportową. To kolejny krok na drodze do jeszcze większych sukcesów, a nasza sekcja szermiercza nieustannie rośnie w siłę.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Beaty-Tereby Zawrotniak, Radosława Zawrotniaka.